یکی از قدیمی ترین کارهایی که بشر همواره در طول هزاران سال برای بهبود شرایط زندگی خود انجام داده امر مهاجرت بوده است. مهاجرت نه برای ما ایرانی ها بلکه حتی برای مردمی که در کشورهای توسعه یافته نیز زندگی می کنند امری دور از ذهن نبوده و نیست. انسان ها همیشه در تلاش بوده اند تا بهترین سرزمین را برای اقامت خود و خانواده اشان انتخاب کنند. اما باید توجه داشته باشیم که ممکن است یک کشور برای یک فرد با سابقه تحصیلی ، کاری ، فرهنگی ، اقتصادی و … مناسب باشد و در عین حال همان کشور برای یک فردی دیگر با سوابق متفاوت چندان مناسب نباشد.

به عبارتی دیگر یک نسخه تدوین شده و قطعی برای مهاجرت همه وجود ندارد و هر کسی با توجه به شرایط ویژه خود کشوری را برای مهاجرت انتخاب می کند. متاسفانه یا خوشبختانه در کشور ما امر مهاجرت بسیار داغ است و کشورهایی همچون کانادا ، آمریکا ، استرالیا و کشورهای اروپایی و حتی ترکیه از اصلی ترین کشورها برای مهاجرت ما ایرانی ها به شمار می روند. اکثر مهاجرت ها نیز از طریق دریافت ویزای تحصیلی اتفاق می افتد. شما عزیزان قبل از اقدام به هرگونه انجام کاری مربوط به مهاجرت باید با موسسات معتبر و یا وکلای مهاجرتی کار آزموده مشورت کنید و قبل از صرف زمان و هزینه شرایط خود را کاملا بسنجید. نکته ای که در مورد ما وجود دارد صرفا جنبه آموزشی آن است. استاد پیرمحمدی بر اساس سال ها تجربه در امر آموزش زبان انگلیسی برای آزمون های بین المللی و مصاحبه ها و… دریافته است که افراد علاقمند به مهاجرت در بیش از نود درصد موارد نیاز به یادگیری زبان انگلیسی در سطوح مختلف داشته اند و این به سه دلیل عمده بوده است :

1 ) اکثر درخواست ها برای اخذ ویزا و سپس اقامت ، تحصیلی بوده اند که در این مورد همیشه دانشگاه ها مدرک معتبر بین المللی زبان انگلیسی را درخواست کرده اند. در این نوع معمولا متقاضیان مهاجرت به کشورهایی مانند استرالیا ، کانادا ، انگلیس و بعضا کشورهای اروپای شمالی مثل آلمان در آزمون آیلتس ( IELTS ) و متقاضیان مهاجرت به آمریکا و برخی کشورهای اروپایی معمولا در آزمون تافل (  TOEFL) شرکت کرده اند. در سایت استاد پیرمحمدی در مورد انواع آزمون های مختلف انگلیسی بخصوص تافل و آیلتس توضیحات کاملی داده شده است که می توانید جستجو کرده و مطالعه کنید اما فقط این مطلب را اضافه کنم که هر دوتای این مدارک بین المللی و معتبر بوده و اگر کسی برای دیگر کشورها نیز اقدام به اخذ هر کدام از این مدارک کند مورد قبول بوده و با توجه به معادل سازی های اعمال شده در نمرات این آزمون ها از طرف دانشگاه مورد نظر هیچ مشکلی در ارایه آنها وجود ندارد و متقاضی با مشورت مدرس زبان و وکیل خود می تواند در هر یک از این آزمون ها شرکت کند.

2 ) دلیل دیگر ضرورت یادگیری زبان انگلیسی قبل از مهاجرت نیاز اساسی متقاضیان ویزا به دانستن آن پس از رسیدن به کشور مورد نظرشان است. اگر کسی نیاز به مصاحبه در سفارت داشت و یا پس از اخذ ویزا دنبال کار بود و یا قصد شروع کسب و کار و خلاصه انجام هر کاری در کشور مقصد داشت باید از گیت زبان انگلیسی عبور کند. طبیعتا هر چقدر پایه زبان یک فرد قوی تر باشد به همان اندازه امکان موفقیت بیشتری در تحصیل و کار و نهایتا اخذ اقامت خواهد داشت. دانشجویان من که همین الان در بسیاری از کشورهای اشاره شده زندگی می کنند ( و گاها هنوز در کلاس های آنلاین بنده شرکت می کنند ) همیشه تاکید می کنند که دانش زبان انگلیسی اساس زندگی یک فرد مهاجر را تشکیل می دهد و بدون تسلط بر این زبان متقاضیان دیگر کشورها از جمله چین و هند عرصه را برای ما ایرانی ها بسیار تنگ می کنند. پس به عبارتی هر چقدر تسلط بیشتری بر زبان انگلیسی داشته باشید به همان اندازه میزان موفقیت خود را در تحصیل و کار و در نهایت اخذ ویزا و اقامت تضمین می کنید.

3 ) و نهایتا دلیل سوم جنبه اقتصادی قضیه است به طوری که شرکت در کلاس های یادگیری زبان انگلیسی ( حتی کلاس های خصوصی ) در ایران بسیار ارزان تر و کم هزینه تر از کشور مورد مهاجرت است. بسیاری از شاگردان بنده که ویزای غیرتحصیلی دارند از مقایسه هزینه های کلاس های حتی خصوصی در ایران با کشورهایی مثل کانادا و آمریکا شگفت زده شده اند. هزینه کتاب ها و فیلم های آموزشی و شهریه کلاس ها در ایران به قدری پایین تر است که بسیاری از شاگردان خود بنده حتی پس از مهاجرت کلاس های خود را به شکل آنلاین ادامه می دهند و این کلاس های را به حضور در کلاس های کشور مقصد ترجیح می دهند. بماند که تدریس یک استاد همزبان و استفاده وی از زبان مشترک با زبان آموز امتیازیست که گاها در موسسات خارجی ، زبان آموزان از آن بی بهره اند. به عبارتی آموزش زبان انگلیسی به انگلیسی کار را برای زبان آموز سخت تر می کند (بخصوص در سطوح پایین تر).

در نهایت اضافه کنم که استاد پیرمحمدی با پشتیبانی سال ها تدریس و همکاری با موسسات مهاجرتی ، موسسات آموزشی و دانشگاهی آماده ارایه همه گونه خدمات مرتبط با یادگیری و آماده سازی دانشجویان برای هر کدام از آزمون های مورد درخواست می باشد و مشاوره و تعیین سطح استاد نیز به شکل رایگان انجام می گیرد. تدریس زبان انگلیسی در هر سطح مورد نیاز ( از مبتدی تا پیشرفته ) به شکل حضوری و آنلاین ، کل دوره یا تک مهارته ، گروهی و خصوصی انجام می پذیرد. شما به راحتی می توانید در مورد هر سطحی از زبان انگلیسی مورد نظرتان در سایت ما جستجو کرده و شرایط شرکت در انواع کلاس های آموزشی ما را مطالعه کنید.

لطفا از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید و از طریق واتس اپ ، تلگرام یا دیگر شبکه های اجتماعی سوالات خود را در هر نقطه ای از جهان که هستید از ما بپرسید.

(واتس اپ)09143063014                      09339836199

آدرس کانال تلگرامی استاد پیرمحمدی : @rpirmohammadi

آدرس صفحه ما در اینستاگرام : rpirmohammadi