تافل ( TOEFL ) مخفف عبارت ) as a Foreign Language Test of English ( به معنای « آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی» می باشد. تافل یک آزمون جـامع زبان انگلیسی ( آمریکائی – American English ) برای غیرانگلیسی زبانان است. آزمونی معتبر در سطح جهانی كه مورد تایید بیش از 7500 كالج و دانشگاه و سایر مراکز آموزشی در بیش از 130 كشور جهان است. آزمون تافل ( TOEFL ) توسط سرویس سنجش تحصیلی ( ETS ) دانشگاه پرینستون ( Princeton ) در 165 کشور منجمله ایران  برگزار می شود. میانگین  سطح  مهارت های زبان مورد آزمون بین متوسط ( Intermediate ) و پیشرفته (  Advance ) می باشد.

امروزه که تب مهاجرت در کشورهای جهان بخصوص در ایران بالا گرفته بسیاری از مهاجران با سد بزرگی به نام زبان مواجه هستند. اخذ نمره مناسب از آزمونی مانند تافل نیازمند سال ها برنامه ریزی دقیق ، پشتکار و مطالعه است. در این میان بازار داغ سودجویان مدعی آموزش زبان انگلیسی نیز شکل گرفته که با شعارهای فریبنده ای مانند “تافل 110 در 30 جلسه” یا “از صفر تا صد آزمون تافل در 60 روز” بسیاری از افرادی را که اطلاع دقیقی نه از آموزش زبان انگلیسی و نه از آزمون تافل دارند سرکیسه می کنند.

توجه داشته باشید که این آزمون از چهار مهارت گفتاری ، شنیداری ، نوشتاری و خواندنی تشکیل شده و پایه تمامی این چهار مهارت حجم بالای لغت و گرامر پرکاربرد می باشند. به عبارتی شما باید همزمان هم به تقویت پایه های زبان انگلیسی بپردازید که قطعا با شعارهای تجاری محقق نمی شوند و هم اینکه فراتر رفته و شروع به بیان ایده ها و نظرات و تفکرات خود به زبان انگلیسی روان کنید. هم باید اصول اولیه زبان را بدانید و هم خلاقانه و بدون وقفه این اطلاعات را همانند یک فرد انگلیسی زبان استفاده کنید.

استاد پیرمحمدی پس از سال ها تجربه تربیت دانشجویان متعدد در سطوح مختلف به شما پیشنهاد می کند تا قبل از ثبت نام در هر کلاسی ، از متد ها و منابع مورد استفاده آن اساتید پرس و جو کنید. بنده خودم در ادامه مهم ترین و مناسب ترین منابع این آزمون را خدمت شما عزیزان معرفی خواهم کرد که در طول سالیان بهترین نتایج را داشته اند. شما باید حتما قبل از ثبت نام یا مطالعه این منابع با اساتید زبان انگلیسی مشورت کنید و از تجربیات آنها در انتخاب بهترین متد آموزشی بهره بگیرید. استاد پیرمحمدی پس از تعیین سطح و مشاوره رایگان بهترین متد و برنامه را با توجه به سطح زبان آموز به ایشان ارایه می کند.

کتاب لانگمن :به آسانترین کتاب تافل معروف است و به کسانی پیشنهاد میشه که مدت زیادی از زبان دور بودند و برای آشنایی با آزمون تافل منبع مناسبی است.

کتاب دلتا: کتاب معروفی است که معمولا همه با زبان متوسط از این کتاب شروع می کنند البته فقط توصیه میشه از متن ها ریدینگ و لیسنینگ آن شروع کنید و با استفاده از درسنامه و نکات با سوالات تافل در قسمت رایتینگ و اسپیکینگ آشنا بشید.

کتاب بارونز: یکی از مجموعه های معروف برای تافل می باشد که سطح آن بالاتر از دو کتاب لانگمن و دلتا است. بیشتر تست های جامع آن مخصوصا لیسنینگ و بعد هم تا حدودی ریدینگ برای آزمون توصیه می شود. ولی در صورتی که زمان دارید تست های لیسنینگ آن را هم بررسی کنید. البته تست های رایتینگ و اسپیکینگ آن چندان قوی نیستند.

کتاب کمبریج: کتاب کمبریج هم جز منابع توصیه شده می باشد البته چون معمولا وقت نمی کنید فقط تست های جامع آن (هفت دوره) توصیه می شود که از سطح امتحان کمی بالاتر است ، البته مانند سایر کتاب ها فقط ریدینگ و لیسنینگ آن استاندارد است و دو مهارت دیگه فقط وقت شما را بی مورد می گیرد پس وقتتون را با تمرین های نامربوط این کتاب ها از دست ندهید.

مجموعه نوت فول: در تمام این منابع غیر رسمی فقط تمرینات این مجموعه برای رایتینگ و اسپیکینگ مناسب می باشد و به شما پیشنهاد می کنم بعد از آشنایی با شیوه سوالات فقط به سوالات نوت فول در این دو مهارت پاسخ بدین حتی وقتی دارین تستای جامع کتاب های دیگر را می زنید. در ضمن دو بخش دیگر نوت فول یعنی ریدینگ و لیسنینگ آن تفاوتی با سایر مجموعه ها ندارد.

سوالات اصلی تافل (TPO): حدود 60 مجموعه سوالات اصلی تافل که باید بعد از آشنایی اولیه با سوالات حتما حتما به این سوالات پاسخ بدین. این سوالات که سوالات ادوارگذشته بوده اند همگی استانداردند و کاملا توصیه میشه تمام کلمات نا آشنا آن را حفظ کنید و روی تک تک مهارت های آن کار کنید. معمولا دانشجوهایی که دوره های عمومی زبان انگلیسی رو گذروندن و الان مشغول تست زنی نهایی برای شرکت در آزمون در زمان نزدیک هستند باید با همراهی مدرس زبان خود به مطالعه این منبع بپردازن. به عبارتی این مجموعه مهم ترین منبع آزمون تافل می باشد.

 استاد پیرمحمدی با تکیه بر سال ها تجربه همکاری با موسسات آموزشی و مهاجرتی و همچنین دانشگاه ها و تربیت و پشتیبانی بسیاری از دانشجویان علاقمند به تحصیل در آمریکا ، اروپا ، کانادا و استرالیا و همچنین علاقمندان مهاجرت به این کشورها از بهترین متدها برای نیل به این مقصود استفاده می کند تا شما عزیزان را با استفاده از متد یادگیری زبان انگلیسی آسان ( L.E.E ) به بهترین نتیجه دلخواه برساند. کلاس های آموزشی استاد پیرمحمدی شامل دو دوره کلی می باشند :

دوره عمومی زبان انگلیسی

دوره تخصصی آزمون تافل

دانشجویان عزیز پس از تعیین سطح و مشاوره رایگان با توجه به سطحشان به یکی از دوره های مورد نظر هدایت خواهند شد.

ما همچنین دوره های تک مهارته مورد نیاز دانشجو را نیز برگزار می کنیم ( مانند اسپیکینگ یا رایتینگ)

برگزاری جلسات ویژه Talk Show جهت تقویت مهارت اسپیکینگ

کلاس های استاد پیرمحمدی هم حضوری ( در تبریز ) و هم آنلاین برگزار می شوند.

شهریه کلاس ها به شرح زیر می باشند :

تک نفره

200 هزار تومان

دو نفره

هر نفر 100 هزار تومان

سه نفره

هر نفر 70 هزار تومان

چهار نفره

هر نفر 50 هزار تومان

ده درصد تخفیف برای کسانی که تا آخر این ماه ثبت نام کنند در نظر گرفته خواهد شد

شما عزیزان می توانید از طریق واتس اپ یا تلگرم با شماره زیر در ارتباط بوده و جهت هماهنگی برای تعیین سطح و مشاوره رایگان پیام بگذارید.

09143063014  (واتس اپ یا تلگرام)        09339836199

آدرس کانال تلگرامی استاد پیرمحمدی : @rpirmohammadi

آدرس صفحه اینستاگرامی ما : rpirmohammadi