یکی از بهترین و پرقدرت ترین روش های تقویت لیسینینگ در زبان انگلیسی ، گوش دادن به موسیقی می باشد. چرا که موسیقی در ذات خود نیروی جادویی و منبع بی پایانی از انرژی دارد که به راحتی لغات و اصطلاحات را به شکل بسیار نرم و آرامی وارد مغز ما می کند. ما فقط با تکرار عمل گوش کردن به موسیقی نه تنها لذت بی پایانی از زندگی می بریم بلکه با یک تیر دو نشان زده و زبان جدیدی را نیز می آموزیم. در کنار فیلم و سریال و رمان و… یکی از بهترین راه های یادگیری زبان انگلیسی و تقویت قدرت شنیداری ، گوش کردن به موسیقی می باشد.

از نظر بنده حقیر هیچ آموزشی لذت بخش تر و جذاب تر از آموزش زبان انگلیسی از طریق گوش کردن به موسیقی نیست. ما می توانیم از این موهبت خدا دادی نهایت استفاده را ببریم ، البته با رعایت چند نکته مهم که در ادامه توضیح خواهم داد. توجه داشته باشید که حتی اگر شما به شکل تفننی و نه حتی با قصد و نیت یادگیری زبان انگلیسی به ترانه های موجود انگلیسی گوش دهید ، بازهم ناخودآگاه خود را در مسیر یادگیری این زبان قرار داده اید و چه چیزی از این جالب تر و زیباتر. پس از همین امروز شروع به دانلود کردن و گوش دادن به ترانه های انگلیسی کنید تا هم لذت ببرید و هم با فرهنگ و زبان جدیدی نیز آشنا شوید.

چند راهکار عالی برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسیقی

  • موسیقی را انتخاب کنید که دوستش دارید.  اگر از گوش کردن به موسیقی یی لذت نمی برید، در این صورت یادگیری زبان انگلیسی از طریق آهنگ و موسیقی و ترانه هم برای شما چندان میسر نخواهد بود و این خود دلیل اصلی خستگی و اذیت شدن است. به هیچ وجه آهنگی را که دوست ندارید انتخاب نکنید. ما منابع بی پایانی از موسیقی انگلیسی در اختیار داریم ، بنابرین از ترانه های مورد علاقه خود شروع کنید. می توانید برای دریافت جدیدترین موسیقی ها به کانال تلگرامی ما سر بزنید : rpirmohammadi@
  • موسیقی را انتخاب کنید که نوع درستی از زبان را استفاده می کند ، یعنی زبانی که نه خیلی سخت و نه خیلی آسان است و به صورت رایج استفاده می شود. شاید بهترین گزینه برای شروع ، دانلود ترانه های پاپ باشد که زبان صریح تر و ساده تری دارد.
  • دقت کنید گاهی اوقات خوانندگان اصوات را به وضوح تلفظ نمی کنند.  شاید ترانه های متال  نقطه شروع خوبی  برای آغاز یادگیری زبان نباشد. پس در انتخاب موسیقی خود دقت کنید. معمولا موسیقی هایی با ریتم کند می توانند گزینه خوبی باشند چون صدای خواننده و شعری که می خواند به وضوح قابل درک است.
  •  ممکن است شما ترانه هایی را بخواهید گوش کنید که داستانی را بیان می کنند که خود برای درک و فهم و تصویر سازی ذهنی آسانتر هستند. اگر شما واقعا یک زبان آموز مبتدی هستید ممکن است که حتی بخواهید به ترانه های کودکان یا ترانه های دیزنی گوش کنید. هیچ عیبی ندارد که ما از ترانه های متنوع و حتی کودکانه شروع کنیم. زمانی که در مورد نحوه تماشا کردن فیلم و سریال هم توضیح می دادم مکررا تاکید کردم که از کارتون ها و فیلم های ساده و کودکانه شروع کنید. اینکه یک فرد بزرگ سالی با چهل سال سن کارتون تماشا کند یا ترانه کودکانه گوش دهد هیچ تغییری در جهان هستی ایجاد نخواهد کرد ، مگر اینکه یک فردی در مسیر لذت بخش آموزش قرار گرفته است. پس همانند یک کودک از ترانه های کودکانه نیز لذت ببریم.
  • کار خود را با گوش دادن به موسیقی های پاپ شروع کنید و بعد آن را افزایش دهید.  مسیر اصلی موسیقی های پاپ بیشتر به سمت عشق و رمان عاشقانه متمایل است که موضوع خوبی است چون که در آنها از کلمات تکراری زیادی استفاده می شود. هم از محتوای این نوع از ترانه ها لذت ببرید و هم به ساختار زبانی شعر و همچنین نحوه تلفظ کلمات دقت کنید. اول چند بار فقط به ترانه گوش کنید و تلاش کنید تا کیف آن را ببرید ، ولی کم کم به محتوای لیریک نیز توجه کنید و آنها را یاد بگیرید و تکرار کنید.
telegram : @rpirmohammadi

چند توصیه برای زبان آموزان :

تا می توانید لغت حفظ کنید. هر چقدر لغت بیشتری بدانید از موسیقی نیز بیشتر لذت خواهید برد.

متن ترانه ها و لغات آهنگ ها را دانلود کنید و ببینید. هم به انگلیسی و هم اگر وقت داشتید به فارسی. دیدن لیریک ترانه ها بسیار کمک کننده هستند.

زیاد آواز بخوانید و از موسیقی اصلی تقلید کنید و لذت ببرید.

کم کم تلاش کنید که از حفظ بخوانید و هر روزه این عمل زیبا را تکرار کنید.

موسیقی های سطح بالا پیدا کنید تا کم کم به خواندن لیریک سطح بالا نیز عادت کنید.

شما می توانید برای گوش کردن به موسیقی های به روز انگلیسی همراه با لیریک به کانال استاد پیرمحمدی به آدرس  rpirmohammadi@  در تلگرام سر بزنید.

همچنین آدرس صفحه اینستاگرام ما هست : rpirmohammadi